Loading...

Adi Krasta ikën nga Top Channel

Please log in or register to like posts.
News

Adi Krasta ikën nga Top Channel, edhe pse pak javë më parë u konfirmua se spektakli “E DIELL” nuk do të drejtohej nga Krasta në këtë sezon të ri u tha se po punohej për të sjell në TOP një format të ri të ngjashëm me formatet amerikane të orëve të vona, por asgjë nuk u bë zyrtare. Burime për Citynews konfirmojnë se vetëm 1 vit pas rikthimit të tij në Top Channel, Adi Krasta ka vendosur ta braktisë përfundimisht këtë televizion.

Adi do jetë autori dhe drejtuesi i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar (RTSH), në fund të dhjetorit. Ai ka pranuar ftesën e drejtorit të përgjithshëm Thoma Gellci. Për regjinë është zgjedhur Pali Kuke e për skenografinë Albi Cifligu. Kjo është hera e gjashtë që Krasta e drejton këtë festival, pra më shumë se çdo prezantues tjetër.

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.