Loading...

Anxhela Peristeri fituese e “Kënga Magjike”

Please log in or register to like posts.
Image

Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2017” me vetëm 1 pikë diferencë nga vendi i dytë Elhaida Dani, përkatësisht 999 pikë mori Anxhela nga artistët të cilët votuan për njëri-tjetrin dhe 998 Elhaida me këngën “E ngrirë”, ndërsa vendin e tretë e rrëmbeu Fifi me “Zhurmë”.

Një baladë e Anxhelës që preku zemrat e të gjithëve që me prezantimin e parë tek “E diela shqiptare”, ishte mësuar dhe kënduar nga të gjithë. Nën interpretimin e shkëlqyer të Anxhela Peristerit, me tekst të Olti Currit dhe kompozim të Kledi Bahitit, kënga u vlerësua nga këngëtarët pjesëmarrës si më e mira e këtij festivali. Anxhela fitoi edhe çmimin si këngëtarja me zërin më të mirë femëror.

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.