Loading...

Bëhuni gati: Klan blen serialin më të ri turk që do t’ju mbajë gozhduar para ekranit

Please log in or register to like posts.
News

Në ekranin e “Klan Plus”, sezoni i ri televiziv do të nisë me seriale të reja. Drejtori i programacionit të TV Klan, Albert Dumani ka bërë të ditur për “tvklan.al” se në shtator në “Klan Plus” do të nisë transmetimin seriali turk “Payitaht: Abdylhamit” (Kryeqyteti: Abdylhamit).

“Payitaht: Abdylhamit” filloi në Turqi vitin e kaluar dhe ka pasur shumë sukses, një prodhim i TRT që ka prodhuar edhe serialin Ertugrul. Seriali tregon për 14 vitet e fundit të pushtetit të sulltanit më modern të të gjitha kohërave, Abdylhamit Han.

Në serial luajnë 500 aktorë, ndër ta edhe aktori shqiptar Nik Xhelilaj që shfaqet në disa seri. Ai luan rolin e “Marko” që ka mision nga Berlini për në Stambollin e vitit 1989.

Në serial luajnë edhe aktorë të tjerë të njohur si Songul Oden e njohur si “Jasemini” nga seriali “Shtëpiake të dëshpëruara” apo Saygin Soysal i njohur si “Metin” nga seriali “Diamante dhe dashuri”.

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.