Tashmë shtë zyrtarizuar lista e këngëtarëve pjesëmarrës në edicionin e 22-të të festivalit “Kënga Magjike” nga Ardit Gjebrea në Tv Klan.

Prezantimi i këngëtarëve dhe këngëve konkuruese të këtij edicioni do të nisë në datën 21 Mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan.

Ndryshe nga edicionet e kaluara, ky festival do të mbahet në Pranverë, për të sjellë këngë më ritmike dhe verore.

Më poshtë është lista me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”:

Alban Ramosaj

Ardit Stafa & Salije Bajrami

Aurel Thëllimi

Eltina Minarolli & Dea Strica

Eneda Tarifa

Enxhi Kumria

Era Rusi

Erik Lloshi

Eva Alikaj dhe Clirim Denaj

Fifi & Bruno

Fitnete Tuda & Don Duli

Gerta Mahmutaj

Julian Lekocaj

Klajdi Haruni ft. Flori Mumajesi

Krusita

Lindita

Lorenc Hasrama

Marjona Metohu

Marsela Çibukaj

Orgesa Zaimi

Semi Jaupaj

Soni Malaj

Xhesika Polo & Klint Çollaku

Xhon Jesku

Netët gjysmë-finale do të mbahen në datat 26 dhe 27 Maj, ndërsa finalja më 29 Maj 2021.