Loading...

“Dashuri dhe Sakrificë”, nga 11 shkurti në Top Channel

Please log in or register to like posts.
News

Një dramë tërheqëse, e zhvilluar në sfondin e guroreve të mermerit të Karraras. Mes revoltave shoqërore, në një Itali që është në prag të Luftës së Parë Botërore, tregohen dy histori dashurie plot pasion.

Dashuria e Brando Pricit, një punëtor i ri guroreje, i cili ka një pasion të fortë me Silvian, gruan e bukur të Korrado Korradit, pronarit të gurores së mermerit.

Pastaj është dashuria e pastër midis dy të rinjve idealistë. Tomaso Fabiani dhe Madalena Prici, e cila është shërbyese te vila “Korradi”.

Të gjithë protagonistët duhet të luftojnë për dashuri, ideale, pushtet dhe drejtësi…

“DASHURI DHE SAKRIFICË”, nga 11 shkurti në Top Channel, nga e hëna në të premte, ora 16.00.

Top Channel

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.