Loading...

Gomorrah, seriali më i ri në Top Channel

Please log in or register to like posts.
Image

Pas suksesit të “Fronit të Shpatave” VI, në ekranin e Top Channel prej 12 tetorit do të pasojë seriali “Gomorrah”, bazuar mbi librin me të njëjtin titull të Roberto Saviano dhe filmit me regji të Matteo Garrone.

Historia e brendshme e organizatës krimininale napoletane Kamorra. Me një kast të mrekulllueshëm aktorësh si Marco D’Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Maria Pia Calzone, etj, drama e krimit “Gomorrah” do të shoqërojë audiencën çdo të enjte në orën 22:15.

“Gomorrah” ruan ngjashmëritë e tij me serialin “The Wire” në pasqyrimin e krimit të rrugës dhe hierarkinë organizative të saj nga niveli zero deri tek kreu më i lartë, duke sjellë historinë e luftës së brendshme, por edhe të jashtme, për pushtet midis kriminelëve dhe fajtorëve.

Shfaqur në 130 vende të botës, historia e biznesit familjar të krimit do të vijë për publikun shqiptar në 11 episode.

Në fillesën e përballjes së klaneve Savastano dhe Conte, episod pas episodi publiku do të njohë historinë e armiqësisë, krimit dhe hakmarrjes mes personazheve Don Pietro, Ciro, Donna Ima e më pas Gennaro Savastano.

Fitues i shumë çmimeve ndërkombëtare, “Gomorrah” vjen prej 12 tetorit, çdo të enjte ora 22:15 në Top Channel.

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.