Loading...

Si të shikoni TV nga nesër në Tiranë dhe Durrës ?

Please log in or register to like posts.
News

Duke filluar nga nesër 10.Shtator televizionet kombëtare dhe ato lokale në qarkun e Tiranës dhe Durrësit do fikin transmetimet analoge dhe do vazhdojnë transmetimet vetëm përmes atyre dixhitale në formatin DVB-T2.

Programet e reja do të transmetohet me një kualitet të ri HD dhe të gjithë teleshikuesit do të përfitojnë një cilësi figure më të lartë.

Çfarë duhet të bëni për të ndjekur kanalet e reja dhe ato aktuale në cilësinë maksimale ?!

Image result for antena  Image result for dvb t2 tring   Image result for hd smart tv

Si fillim ju duhet një antenë e thjeshtë tokësore e drejtuar nga Mali i Dajtit në Tiranë ose në drejtim të radarëve të Marinës në Durrës, më pas ju duhet të keni një dekoder të tipit DVB-T2 ose një televizor i ri me akses në kanalet dixhitale të këtij formati. Më pas duhet të bëni një kërkim automatik ose manual për të listuar kanalet e reja.

  • TOP CHANNEL HD  59 UHF
  • VIZION PLUS HD 57 UHF
  • KLAN HD 
  • RTSH HD

Për informacione të mëtejshme, kontaktoni në numrin 04 410 44 55 ose 04 410 44 56.

*** Të gjithë teleshikuesit të cilët janë pjesë e platformave Digitalb ose Tring dhe që janë të pajisur me këtë dekoder, automatikisht i kanë të ruajtura dhe të listuara kanalet e reja.

Shikim të këndshëm!

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.