Loading...

Taramelja, Xheison feston ditëlindjen

Please log in or register to like posts.
News

Kë nuk ka emocionuar, kë nuk ka bërë për vete dhe kë nuk ka shkrirë së qeshuri fenomeni më i ri i ekranit? Xheison dhe ‘t’-të e tij të shumta janë bërë virtuale, aq sa rrjeti nuk thotë më ‘karamele’, por ‘taramele’, ‘totëmadh’, ‘Alteta’ etj. – fjalë që kanë lindur nga Xheisoni i Piter Panit.

Por çfarë i ndodhi sonte gjatë provave të spektaklit? Mos u shqetësoni për taramelen e ëmbël të Piter Panit, sepse ajo që i ndodhi ishte një surprizë shumë e bukur. Ndër më të bukurat që vogëlushi ka shijuar deri tani.

Së bashku me të gjithë fëmijët, Xheison ishte në provat e Piter Panit, si çdo të diel, kur nga prapaskena e ëma iu afrua me një tortë me Spiderman-in për t’i uruar ditëlindjen e tij të 8-të. Sapo dëgjoi këngën e ditëlindjes dhe kuptoi surprizën që stafi i Piter Panit i kishte përgatitur, Xheison u emocionua dhe fare natyrshëm vuri duart në ‘totë’ (ndiqni videon) kur pa të ëmën t’i afrohet me tortën në duar.

Të gjithë fëmijët e anijes nisën t’i këndonin Xheisonit këngën “Happy birthday”, që e emocionoi edhe më shumë vogëlushin.  

Fëmija që ka rrëmbyer zemrat e publikut, që ka bërë për vete të madh e të vogël në të gjithë rrjetin me naivitetin, sinqeritetin dhe origjinalitetin e tij të pakrahasueshëm, është kthyer në fenomen virtual në vetëm pak javë pasi ka nisur edicioni i dytë i Piter Panit. Kijeni zili, sepse në vetëm 4 javë, Xheison numëron plot 80 mijë ndjekës në Instagram dhe ky është vetëm fillimi.

Xhesion me të ëmën

Surprizën e kësaj ditëlindjeje të veçantë do ta ndiqni të plotë nesër mbrëma, por do të shikoni gjithashtu edhe shumë surpriza të tjera që Xheisoni dhe të gjithë fëmijët e tjerë kanë përgatitur për të ftuarat e radhës në anijen e Piter Panit.

Xheison me Alketa Vejsiun

/ RevistaClass

KLIKO MBI REKLAMAT
loading...
Loading...

Reactions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.