Aktori me origjinë shqiptare Can Yaman u bë shumë i famshëm me rolet e tij në serialet turk e sidomos me rolin e “Xhanit” ne serialin “Erkenci kus”, i transmetuar ne Shqiperi me titullin “Nje puthje ne erresire”.

Can Yaman ka bërë namin edhe në Itali, ku së fundmi ka shkuar duke shkaktuar nje buje te madhe.

Fansat nuk kanë pyetur aspak për rregullat dhe distancën sociale duke u grumbulluar para hotelit të aktorit. Yaman përshëndeti fansat të cilët thërrisnin emrin e tij dhe brohorisnin për të duke kërkuar të bënin foto.

Mediat turke bejne te ditur se aktori nuk ngurroi te perdorte autobusin ne Itali, si nje qytetar i thjeshte.