Ndryshimet e shumta dhe kalimet nga njëri ekran në tjetrin, të personazheve të njohur televiziv, kanë qenë kryefjala e ditëve të fundit. Një ndër lëvizjet e bujshme që është diskutuar ka qenë dhe ajo e moderatorit të njohur të ‘Top Channel’, Alban Dudushi.

Nuk dihet ende se me cilin format do të shfaqet gazetari në ekran, ndonëse mbetet për t’u theksuar se shfaqja e tij në një tjetër logo televizive do të mbetet ndër lëvizjet më të bujshme të sezonit të ri.

Flitet se Dudushi do të jetë me një program Prime-Time në orën 21:00 çdo të premte në ekranin e Vizion Plus.

Kujtojmë se Alban Dudushi është ndër figurat themeluese dhe ikonë  të ‘Top Channel’, i cili nisi transmetimin në vitin 2001. Ai ka nisur rrugëtimin televiziv si gazetar politik që prej vitit 2001 me emisionin “Ora 0”. 2 vite më vonë, në 31 dhjetor 2003, Dudushi u shfaq për herë të parë nën drejtimin e një ndër formateve më të dashura, ‘Top Show’, i cili u ndërpre vetëm pak muaj më parë, për shkak të pandemisë ‘Covid-19’.